Izabela M. Krasińska - W obłokach marzeń PATRONAT

"W obłokach marzeń" to trzecia część opowieści o Marcie i Piotrze. Dla mnie wyjątkowa, ponieważ to mój patronat medialny. Ale nie tylko z tego powodu. W tej części autorka rozwinęła skrzydła i poruszyła bardzo ważny problem - przemocy w zaciszu domowym. O tym trzeba zdecydowanie mówić i pisać. Po tym co wydarzyło się u Marty i Piotra małżeństwo powoli dochodzi do siebie. Stres i strach o życie powodują, że zapada decyzja o zwolnieniu tempa - szczególnie u Piotra. Dzięki rodzicom Marty, przeprowadzają się do nowego domu pod Radomiem. Wydawać by się mogło, że teraz życie będzie upływać w spokoju i harmonii. Czy na pewno? 

Majewscy poznają swoich sąsiadów Darię i Pawła. Mają oni dwie urocze córki bliźniaczki. Daria zajmuje się domem, a Paweł pracuje zawodowo. Podczas spotkania towarzyskiego Paweł stara się wywrzeć jak najlepsze wrażenie, co zwraca uwagę Piotra. Kolejne wydarzenia powodują, że Piotr nabiera jeszcze większego niepokoju i podejrzliwości w stosunku do sąsiada. Okazuje się, że całkiem słusznie.

W dzisiejszym zabieganym świecie zdarza się, że zapominamy o tych którzy mieszkają obok nas. Nie zauważamy sygnałów, które nam wysyłają, a nawet jeśli coś dostrzegamy to nie chcemy się wtrącać w życie innych. Przemoc domowa, zarówno fizyczna jak i psychiczna to straszny dramat. Jeszcze większy gdy dotyka bezbronnych dzieci. Autorka poruszyła bardzo ważny społeczny temat. "W obłokach marzeń" to książka niosąca ważne przesłanie. Jest najbardziej dopracowana i ukształtowana z całej trylogii. 

Wszystkie trzy części zdecydowanie warto przeczytać. W każdej z nich odnalazłam cząstkę mojego miasta. Miło spędziłam czas  z bohaterami, których jak to w życiu, spotykało wiele problemów. Podoba mi się taka przekorność autorki i kształtowanie własnego stylu pisarskiego.
W dniu 15 czerwca 2018 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Piłsudskiego 12 w Radomiu, będzie można spotkać się z autorką. Serdecznie zapraszam godz. 17.00 Za przeczytanie książki dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona. "W obłokach marzeń", Izabela M. Krasińska, Wydawnictwo Czwarta Strona, 2018 r., egzemplarz recenzencki;

5 komentarzy:

 1. Temat przemocy w domu wciąż jest poruszany, a nadal mam wrażenie, że pozostaje tabu w szerszym dialogu. Dlatego dobrze, że nawet w obyczajowej literaturze pojawiają się takie wątki

  OdpowiedzUsuń
 2. Może kiedyś przy okazji przeczytam, ale nie czuje jakiegoś specjalnego pociągu do tej serii.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratulacje patronatu, to zawsze miłe uczucie. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Książki tej autorki mam w planach i na pewno po nie sięgnę. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zdecydowanie muszę zapoznać się z tą trylogią, zwłaszcza po takiej recenzji!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i komentarz :-)

Komentując zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych. Więcej o polityce prywatności w zakładce KONTAKT w górnym menu bloga.

Copyright © 2016 Żyję bo czytam , Blogger