Książki. Magazyn do czytania

Na rynku wydawniczym każdego tygodnia, miesiąca, pojawia się bardzo dużo tytułów. Można się w tej mnogości zagubić. Na szczęście możemy skorzystać ze swego rodzaju przewodnika po literaturze jakim jest kwartalnik "Książki. Magazyn do czytania".  Jest to pozycja, wydawana przez Agorę. Pozwala nam, na zapoznanie się z najnowszą ofertą wydawniczą, jak również wnikliwą oceną wielu dzieł literackich. Najnowsze wydanie wychodzi naprzeciw zbliżającym się świętom i w cyklu "Książki pod choinkę" Juliusz Kurkiewicz, Łukasz Grzymisławski, Natalia Szostak, Michał Nogaś oraz Paweł Goźliński proponują siedem tytułów, które polecają się na prezent. Myślę, że mój mąż się zdziwi, ile książek z tych list chciałabym znaleźć pod choinką :-) 
Joanna Olech poleca zaś książki dla dzieci m.in. "Zgubioną duszę" Olgi Tokarczuk, w zasadzie dla czytelnika w każdym wieku, czy "Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. 100 historii niezwykłych kobiet" Eleny Favilli i Francesci Cavallo.

Zbliżający się koniec roku, to także czas różnych podsumowań i rankingów.  Toteż Emilia Dłużewska wybrała najlepsze okładki 2017 r., Zofia Król wskazała na najważniejsze debiuty, a Marcin Sendecki kryminały. Ponadto dokonano wyboru 10 książek roku 2017 r. Zapewne te wybory nie były łatwe, bo jak już wspominałam, bardzo dużo książek pojawia się w całym roku na rynku wydawniczym. 

Oprócz reklam i polecajek znajdziemy także wiele artykułów, czy wywiadów. Ja z wielką przyjemnością przeczytałam o Michiko Kakutani - byłej już, głównej krytyk literackiej New York Timesa. Moją uwagę zwrócił również artykuł Elizy Szybowicz o nowej powieści Zygmunta Miłoszewskiego, która już czeka na mojej półce na przeczytanie. 

Bardzo ucieszyła mnie zapowiedź pierwszej biografii Wojtka Kurtyki, która pojawi się już 31 stycznia 2018 r. Czekam z niecierpliwością! 

Zatem jeśli lubicie literaturę i chcecie wiedzieć co w niej piszczy, zachęcam do lektury i prenumeraty "Książek. Magazynu do czytania". 
I jeszcze jedna ważna informacja. Od nowego roku "Książki" będą dwumiesięcznikiem!


Dziękuję Wydawnictwu Agora za grudniowy egzemplarz magazynu. 


5 komentarzy:

 1. Nie znam tegomagazynu, ale w przyszłym roku przyjrzę mu się bliżej.:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem ciekawa tego magazynu. Mam nadzieję, że uda mi się wkrótce z nim zapoznać. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Z pewnością zapoznam się z najnowszym numerem magazynu :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Też miałam przyjemność zajrzeć do magazynu. Wiele ciekawych artykułów, też zwróciłam uwagę na ten o Kakutani :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i komentarz :-)

Komentując zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych. Więcej o polityce prywatności w zakładce KONTAKT w górnym menu bloga.

Copyright © 2016 Żyję bo czytam , Blogger