Aleksander Doba - Radomskie Spotkania Podróżników

W ramach Radomskich Spotkań Podróżników do mojego miasta przybył Aleksander Doba - człowiek, który trzykrotnie przepłynął  kajakiem Atlantyk. Ależ to było za spotkanie! Pan Olek to osoba niezwykle energiczna, opowiadająca  o swoich wyprawach z dużym poczuciem humoru i dystansem. Zgromadzeni co rusz wybuchali śmiechem. 

Swoją przygodę z kajakiem jak to sam stwierdził, zaczął gdy już był stary mając 34 lata :-) Najpierw było to kajakarstwo górskie, potem zamarzył o większych akwenach i jako pierwszy przepłynął kajakiem całe wybrzeże Morza Bałtyckiego. Następnie nadszedł czas na Ocean Atlantycki. Odbył trzy wyprawy, każda inną trasą. Napotykał wiele trudności, ale pokonywał je z niespotykanym optymizmem. 

Każde słowo wypowiedziane, gest, mimika pokazują niezwykłą pasję życia Pana Aleksandra. Słuchając go momentami czułam się jak staruszka i zastanawiałyśmy się z koleżanką, jak taki kontaktowy i towarzyski człowiek wytrzymał samotnie w kajaku na oceanie. 

To spotkanie zapamiętam na długo! 
1 komentarz:

Dziękuję za odwiedziny i komentarz :-)

Komentując zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych. Więcej o polityce prywatności w zakładce KONTAKT w górnym menu bloga.

Copyright © 2016 Żyję bo czytam , Blogger