Ewa Bauer - Kruchość jutra

Druga część serii Kolory Uczuć Ewy Bauer zatytułowana "Kruchość jutra" dostarcza czytelnikowi dużo wrażeń. Życie Anny komplikuje się coraz bardziej, a kobieta musi pokonywać kolejne zakręty. Anna i Robert doczekali się potomstwa - bliźniaków Maćka i Kuby. Po zażegnaniu kryzysów wiodą spokojne życie.  Robert ciężko pracuje i mało pomaga w domu, o co Anna ma do niego pretensje. Pewnego dnia, przez przypadek, odkrywa na komputerze męża mail od jego byłej kochanki. Fakt ten nią mocno wstrząsa i pod wpływem emocji wyprowadza się z domu. Nie ma gdzie pójść, więc postanawia przenocować w galerii, w której pracuje. Właścicielem galerii jest jej znajomy - Michał.

Anna postanawia się rozwieść i zatrzymać chłopców przy sobie. Zbliża się do Michała i ma nadzieję na lepszą przyszłość. Robert jednak nie daje za wygraną. 

Autorka tym razem w fabułę wplotła wątek kryminalny, co uatrakcyjniło tę powieść. Nie chcę zbyt dużo zdradzać, ale to co spotyka Annę i Roberta trudno było przewidzieć. Tak jak w części poprzedniej, emocje są nadal najważniejsze i wokół nich skupia się cała akcja. Los bywa przewrotny, a podjętych decyzji nie da się cofnąć. Ewa Bauer poprzez historię Anny i Roberta zwraca uwagę na to, jak w związku potrzebna jest rozmowa i wzajemne zrozumienie. Ważne, aby pamiętać o potrzebach partnera, a nie skupiać się tylko na własnych. Czasami zbyt szybko podejmujemy decyzję o rozstaniu, a niebawem możemy tego bardzo żałować. 

"Dlaczego dopiero w obliczu straty uświadamiamy sobie, że gra nie była warta świeczki? Poznajemy, co jest naprawdę ważne, kiedy nie możemy już tego mieć. " 
 
Kolejny trzeci tom serii już na mnie czeka :-) Sięgnę po niego z zaciekawieniem.
Za przeczytanie książki dziękuję Wydawnictwu Szara Godzina. 
"Kruchość jutra", Ewa Bauer, Wydawnictwo Szara Godzina, 2018 r., egzemplarz recenzencki;

1 komentarz:

  1. To zdecydowanie zaskakująca i nieprzewidywalna powieść, którą się pochłania. Dosłownie :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i komentarz :-)

Komentując zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych. Więcej o polityce prywatności w zakładce KONTAKT w górnym menu bloga.

Copyright © 2016 Żyję bo czytam , Blogger