Marta Guzowska - Zagadka królowej myszy

Detektywi Z tajemniczej 5 to seria książek dla dzieci napisana przez autorkę Martę Guzowską, która pisze powieści kryminalne dla dorosłych. Na życzenie własnych pociech stworzyła młodych bohaterów Ankę, Piotrka i Jagodę, którzy w Zagadce królowej myszy spróbują odkryć kto ukradł obraz. Ale po kolei.... Tym razem rodzeństwo wraz z mamą i oczywiście szczurem Sherlockiem odwiedziło dom Olgi Boznańskiej. Dom, w którym mieści się muzeum tej wybitnej polskiej malarki. Podczas pobytu w muzeum okazuje się, że jeden z obrazów Dziewczynka z chryzantemami został ukradziony, a na jego miejscu wisi kopia. Czy i tym razem rodzeństwu uda się rozwiązać tę zagadkę? 

Kandydatów do roli złodzieja jest kilku: pani Jadwiga - woźna, sam dyrektor pan Henryk Ficewicz, sekretarz - Marcin Szymański czy też młoda studentka Akademii Sztuk Pięknych pani Magda Kowalska. Anka i Piotrek przy udziale małej Jagody zabierają się do rozwikłania zagadki jak profesjonalni detektywi. Analizują fakty, stawiają hipotezy i krok po kroku starają się odtworzyć bieg zdarzeń. Tak jak poprzednie książki z tej serii i ta, oprócz zagadki i przygód z nią związanych ma przekaz kulturowy. Autorka za każdym razem przedstawia dzieciom jakiś aspekt ze świata kultury i sztuki. Ma to wymiar zarówno edukacyjny jak i poznawczy. 

Świetna lektura dla dzieci, nawet w upał! 


Recenzja pierwszej części serii: 
Zagadka zaginionej kameiZa przeczytanie książki dziękuję Wydawnictwu Nasza Księgarnia. 
"Zagadka królowej myszy. Detektywi z tajemniczej 5", Marta Guzowska, ilustrowała Agata Raczyńska, Wydawnictwo Nasza Księgarnia, 2019 r., egzemplarz recenzencki;


1 komentarz:

Dziękuję za odwiedziny i komentarz :-)

Komentując zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych. Więcej o polityce prywatności w zakładce KONTAKT w górnym menu bloga.

Copyright © 2016 Żyję bo czytam , Blogger