Grażyna Jeromin - Gałuszka - Folwark Konstancji - ZAPOWIEDŹ

Grażyna Jeromin - Gałuszka autorka poczytnych książek obyczajowych, ma dla swoich czytelników nie lada  niespodziankę. W lutym 2019 r. ukaże się bowiem pierwszy tom  Folwark Florencji literackiej sagi - Dwieście wiosen. Kilka słów o książce ze strony wydawcy: 
Dwustuletnia historia, w której wielkie i małe dramaty, smutki i radości, miłość i nienawiść, przeplatają się na przemian w zawrotnym tempie, czyniąc z tej opowieści pełną niespodzianek podróż do świata, który dawno minął. 

Gdy wiosną 1815 roku w majątku dziedzica Andrzeja Konarskiego przychodzą na świat bliźniacze cielęta, ten, zgodnie ze zwyczajem, ładuje je do bryczki i objeżdża z nimi granice swoich włości. To, tyleż radosne, co niecodzienne, wydarzenie, rodzi w młodym dziedzicu nadzieję na równie pomyślne zmiany w jego życiu osobistym, a na widok pięknej doliny, rozpościerającej się podczas tej przejażdżki przed jego oczami, przychodzi myśl, by zbudować w niej mały folwark dla swej młodszej siostry, Konstancji ...

Pewnej deszczowej kwietniowej nocy w maleńkiej osadzie w dolinie rzeki pojawia się kilkunastoletnia sierota, Marynia Popiel, z dopiero co narodzonym, ledwo żywym dzieckiem na ręku. Konstancja Konarska przyjmuje ją pod swój dach, nie wiedząc, ile ten gest zmieni w życiu wszystkich. 


Zaintrygowani? Ja bardzo! 


Tytuł: Folwark Konstancji 
Autor: Grażyna Jeromin - Gałuszka
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data premiery: 12 luty 2019 r.Informacja o książce i zdjęcie pochodzą ze strony Wydawnictwa Prószyński i S-ka  https://www.proszynski.pl/Folwark_Konstancji-p-35556-1-30-.html

1 komentarz:

Dziękuję za odwiedziny i komentarz :-)

Komentując zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych. Więcej o polityce prywatności w zakładce KONTAKT w górnym menu bloga.

Copyright © 2016 Żyję bo czytam , Blogger