Teresa Driscoll - Obserwuję Cię

Któż z nas nie podsłuchiwał rozmów współtowarzyszy podroży w autobusie czy pociągu? Czasami wręcz nie da się nie słyszeć :-) Bohaterka książki Teresy Driscoll - Elle Longfield własnie znalazła się w takiej sytuacji. Co z tego podsłuchiwania wynikło? Elle jedzie pociągiem i obserwuje dwie dziewczyny, które podróżują z nią w jednym wagonie. W pewnym momencie do dziewcząt dosiada się dwóch mężczyzn. Z dalszej rozmowy wynika, że własnie wyszli z więzienia. To co dalej usłyszy i zaobserwuje Elle będzie miało dalsze, dość poważne konsekwencje również dla niej samej. Otóż jedna z dziewcząt - Anna znika. Czy mogła temu jakoś zaradzić? Czy powinna się wtrącić? Co by było gdyby..... 

Poczucie winy towarzyszy kobiecie przez długi czas. Wszystko ożywa w rocznicę zaginięcia Anny, gdy to do naszej bohaterki ktoś  wysyła listy z pogróżkami. Elle zaczyna się bać, ale próbuje także dowiedzieć się kto i w jakim celu to robi. 

Autorka powoli odkrywa karty i trzyma czytelnika do samego końca w niepewności. Zbudowała opowieść na emocjach i uczuciach, tak że czyta się ją z niecierpliwością i dużą przyjemnością. Nie jest to książka bardzo mroczna i straszna, ale posiada elementy thrillera, które sprawiają, że koniecznie chcemy znać rozwiązanie zagadki. Czyta się dość szybko i z zaciekawieniem. Z pewniścią sięgnę po kolejną książkę autorki. 

Niektórych odstrasza zapowiedź książki jako światowego bestselleru. Ja również nie zawsze tego typu chwytom reklamowym dowierzam, ale w przypadku Obserwuję Cię, spokojnie można nie mieć żadnych obaw. Jest to książka warta przeczytania. 

Za przeczytanie książki dziękuję Wydawnictwu SQN. 


"Obserwuję Cię", Teresa Driscoll, tłumaczenie Monika Nowak, Wydawnictwo SQN, 2018 r., egzemplarz recenzencki;

2 komentarze:

Dziękuję za odwiedziny i komentarz :-)

Komentując zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych. Więcej o polityce prywatności w zakładce KONTAKT w górnym menu bloga.

Copyright © 2016 Żyję bo czytam , Blogger