Izabela M. Krasińska - Za głosem serca

Druga część trylogii autorstwa Izabeli M. Krasińskiej zatytułowana "Za głosem serca" dostarcza czytelnikowi o wiele więcej wrażeń niż poprzednia. Autorka wprowadziła więcej wątków i problemów z którymi zmierzyli się jej bohaterowie. 


Marta i Piotr to szczęśliwi rodzice Weroniki i Filipa - adoptowanego rodzeństwa. Piotr pracuje, a Marta zajmuje się domem. Cieszy się z roli mamy, ale chciałaby wyjść do ludzi i wrócić do pracy. Piotr nie jest do tego pomysłu przekonany. Ponadto Martę martwi fakt, iż nie zostanie mamą, przez co wywołuje ciągłe kłótnie. Jakby tego było mało, w  życie małżonków wkracza femme fatale - Sylwia, koleżanka z pracy Piotra, która ma nadzieję na płomienny romans z przystojnym strażakiem.  

W tym tomie autorka bardziej rozbudowała wątki przyjaciół rodziny Majewskich - Magdy i Wojtka, których dotknęła straszna tragedia oraz siostry Piotra, u której też nie dzieje się najlepiej. Mam wrażenie, że Pani Izabela lubi stawiać swoich bohaterów przed trudnymi wyborami i podkłada im kłody pod nogi. No cóż, to tak jak w życiu. Marta tym razem daje się polubić bardziej, a Piotr to nadal rycerz bez skazy :-)

Autorka niezmiennie skupia się na emocjach i wewnętrznych przemyśleniach bohaterów. Prezentuje cały wachlarz uczuć od gniewu, wściekłości, zazdrości, po stratę, rozczarowanie, ale także wielką siłę miłości i przyjaźni. Zwraca uwagę na to, aby o bliskich których kochamy dbać każdego dnia, bo bardzo łatwo możemy ich stracić. 

Można dostrzec także rozwój warsztatu pisarki i zdecydowanie druga część jest lepsza niż pierwsza. Natomiast zakończenie jest ..... zaskakujące i powodujące szybsze bicie serca! Ja od razu sięgnęłam po kolejną część, a na jej recenzję już Was zapraszam. Za przeczytanie książki dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona. "Za głosem serca", Izabela M. Krasińska, Wydawnictwo Czwarta Strona, 2017 r., egzemplarz recenzencki;

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny i komentarz :-)

Komentując zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych. Więcej o polityce prywatności w zakładce KONTAKT w górnym menu bloga.

Copyright © 2016 Żyję bo czytam , Blogger